זכוכית מיגון עופרת כנגד קרינה מסוכנת

 

חברת Star Glass מובילה בישראל בשיווק זכוכית מיגון עופרת. מדובר בזכוכית מיוחדת המספקת הגנה מרבית נגד קרינות מסוכנות אלקטרומגנטיות ורדיו אקטיביות, לצד רמה גבוהה של צלילות ובהירות. הגנה מפני קרינה נדרשת למשל בחדרי רנטגן במרפאות, מרפאות שיניים, קופות חולים ובתי חולים, במעבדות מחקר, בדיקות ביטחוניות בנמלי תעופה ועוד. את הזכוכית החברה מספקת לפי הזמנה בהתאמה מלאה לעובי ומידות מבוקשות.

 
קרינה ושימושיה השונים

 

קרינה הינה למעשה אמצעי להעברתה של אנרגיה, שיוצאת ממקור ספציפי לכיוונים שונים. הקרינה יכולה לנוע כגלים מתפשטים, כהפרעה מחזורית או כזרם של חלקיקי יסוד. כך למשל קרינה אלקטרו מגנטית יוצרת גם הפרעה מחזורית סדירה בשדות חשמל והיא גם נעה כזרם של חלקיקי פוטונים. סוג זה של קרינה אחראי גם על קרינת רנטגן שמסוגלת לחדור דרך מגוון חומרים ולהציג בעזרת מכשור מיוחד את המבנה הפנימי שלהם. בין היתר משתמשים בקרינת רנטגן לאיתור בעיות רפואיות פנימיות כמו שברים, לאיתור חורים בשיניים ועוד. בנוסף לכך עולם המדע והרפואה עושה שימוש בהדמיות המבוססות על חומרים רדיו אקטיביים, וכן על קרני רנטגן, קרינת נויטרונים, קרינת רנטגן ועוד. בין היתר נעשה שימוש בקרינה לצורכי אספקת אנרגיה, בדיקות תקינות של תשתיות ומבנים ועוד.

 

סכנות בחשיפה לקרינה

 

לצד היתרונות שבקרינה, חשיפה ממושכת אליה על ידי הצוות המתפעל את המכשירים גורמת לנזקי בריאותיים כבדים, בעיקר להתפתחות מחלות קרינה, נזקים גנטיים וגידולים ממאירים. לכן לצד מכשור רנטגן גם פותחו אמצעי מיגון יעילים עבור צוותי התפעול שרובם מבוססים על חומרים עם עופרת, בין אם לוחות זכוכית ואף ביגוד.

 

התכונות הייחודיות של עופרת

 

הסיבה שבגללה זכוכית מיגון עופרת משמשת כאמצעי מיגון יעיל כנגד קרינה, נובעת מהתכונות הייחודיות של מתכת זו. העופרת מכילה אטומים כבדים בצפיפות גבוהה אשר בולעים את הקרינה ולא מאפשרים לה להמשיך ולחדור דרך החומר אל גוף האדם. כמו כן העופרת מנטרלת את התכונות המזיקות של הקרינה וממירה אותה לאנרגיה בטוחה. בזכות השקיפות של הזכוכית ניתן להמשיך לעקוב ולשלוט על המתרחש בחדר בבטחה. מעבר לכך, עופרת עמידה בפני חלודה והיא בעלת רמה נמוכה של מוליכות חום וחשמל.

 

הזמנת זכוכית מיגון עופרת

 

להזמנת זכוכית מיגון עופרת ולקבלת עוד פרטים וייעוץ מקצוע, צרו קשר עם חברת Star Glass בטלפון 04-6749951 או במייל starglass.ind@gmail.com