קירות מסך

קירות מסך

קירות מסך הם סוג של קירות חיצוניים שנמצאים בדרך כלל בחלק החיצוני של מבנים. הם מורכבים מלוחות שיכולים להיות אופקיים או אנכיים ומשמשים בדרך כלל לכיסוי הבניין כולו. קירות מסך הוצגו לראשונה בסוף המאה ה-19, אך הם זכו לחידושים מתמשכים מאז. הם תוכננו להיות עמידים יותר, עמידים בפני נזקי אש ומים וחסכוניים באנרגיה.

מה זה קירות מסך?

קירות מסך הם מעין קיר שנוצר מסדרה של לוחות אנכיים, אופקיים או אלכסוניים. הם משמשים בסגנונות אדריכליים שונים וניתן למצוא אותם בכל רחבי העולם. קירות מסך מורכבים בדרך כלל מבטון, אלומיניום, אבן או זכוכית. ניתן למצוא אותם בבתי מגורים וכן במבנים מסחריים כמו גורדי שחקים ומגדלי משרדים. קירות מסך הם אחד מסוגי הקירות החיצוניים הנפוצים ביותר המצויים במבנים. הם יכולים לשמש לקישוט, כאלמנט דקורטיבי, או עבור בידוד אקוסטי.

קירות מסך מזכוכית פותחו לראשונה במאה ה-19, כאשר הם שימשו להגנה על מבנים מפני שריפה. הם משמשים לעתים קרובות גם כמאפיין עיצובי כדי להעניק לבניינים מראה אדריכלי תוך כדי אפשרות לחלונות מבחוץ. הם סוג של בנייה עם זכוכית הנתמכת על ידי מוטות מתכת ומשמשים בדרך כלל למטרות מסחריות וניתן למצוא אותם בערים גדולות רבות ברחבי העולם, כמו ניו יורק וברלין. לקירות מסך מזכוכית יתרונות רבים כמו בידוד טוב יותר, יעילות אנרגטית, זיהום רעש מופחת וכו’.

איזה מסגרות או פאנלים צריך בשביל קירות מסך

קיר מסך הוא קיר שבדרך כלל מורכב מזכוכית, מתכת או חומרים אחרים ונועד להיות שקוף. ישנם סוגים רבים ושונים של מסגרות או לוחות שיכולים לשמש לקיר מסך. הם יכולים להיות עשויים מכל חומר, אבל הם עשויים לרוב מעץ, פלדה ואלומיניום.

מסגרת עץ או לוחות עץ לקירות מסך הם בחירה פופולרית עבור מעצבים רבים. העיצוב הנפוץ ביותר עבור מסגרת עץ הוא חיפוי העץ המסורתי. עיצוב זה קיים במשך מאות שנים וניתן למצוא אותו בקלות במבנים ישנים רבים. העיצוב הוא גם רב תכליתי וניתן להתאים אותו לכל סוג של בניין.

מסגרות פלדה זולות יותר וניתן להשתמש בהן לבניית בניינים גבוהים יותר. פלדה היא חומר המשמש לייצור קירות מסך. מסגרת הפלדה לקיר המסך מורכבת משתיים או שלוש מסגרות אנכיות ומאיבר צולב אופקי. לוחות פלדה הם בחירה פופולרית לבניית קירות מסך מכיוון שהם עמידים, קלים להתקנה ומספקים מראה אסתטי.

מסגרת אלומיניום היא שיטת בניית קיר מסך מאלומיניום הנפוצה ביותר. זה קל להתקנה, זול יותר מאופציות אחרות, ובעל אורך חיים ארוך. זה גם מספק יותר בידוד מאשר אפשרויות אחרות כגון מסגרות PVC או פיברגלס. אלומיניום הוא אופציה קלת משקל, עמידה בפני קורוזיה ובמחיר סביר עבור קירות מסך.

מה היתרון של קירות מסך על חיפוי קירות קונבנציונליים?

קירות מסך מציעים מספר יתרונות על פני חיפויי קיר קונבנציונליים. הם תופסים פחות מקום, ניתן לנקות אותם בקלות, וניתן להשתמש בהם גם כדי לחסום רעשים מחוץ לחדר. לקירות מסך יש גם את היתרון שהם יכולים להכניס אור טבעי תוך מתן פרטיות בעת הצורך, דבר שלא מתאפשר עם חיפויי קירות קונבנציונליים. אך היתרון העיקרי של קירות מסך על פני חיפויי קיר קונבנציונליים הוא שהם עמידים יותר וניתנים להתקנה במגוון דרכים.

היתרון של קירות מסך הוא שהם קלים, שקופים וחסכוניים באנרגיה. זה יכול להפוך אותם לבחירה טובה עבור גורדי שחקים או מבנים שצריכים להיות תקינים מבחינה מבנית אך לא כבדים מדי. הם נחשבים ליעילים ביותר כאשר משתמשים בהם בשילוב עם חומרים אחרים. קירות מסך עשויים בדרך כלל מפוליקרבונט או פוליוויניל כלוריד, אך הם יכולים להיות עשויים גם מאלומיניום, פלדה או פיברגלס. היתרונות של השימוש בהם כוללים את העלות הנמוכה שלהם, קלות ההתקנה והתחזוקה, והיכולת לספק אור טבעי לאזור. החיסרון העיקרי הוא חוסר יכולתם להתנגד לפגעי בליה ופגיעה מרוחות חזקות ורעידות אדמה.

מהם סוגי הזכוכית מהם עשויים קירות מסך?

קירות מסך מזכוכית הם בחירה פופולרית בבניית מבנים. הם נחשבים לאחד מחומרי הבנייה היעילים ביותר באנרגיה. ישנם שני סוגים של קירות מסך מזכוכית. סוגים אלו הם, זכוכית רבודה וזכוכית מחוסמת. לשני הסוגים יש יתרונות וחסרונות משלהם.

זכוכית רבודה מורכבת משתי שכבות או יותר של סוגים שונים של זכוכית שנקשרו יחד עם שכבת פוליוויניל בוטיראל (PVB). השכבות יכולות להיות עשויות מכל סוג של חומרי גלם כמו פלדה, נחושת, אלומיניום או אפילו פלסטיק. היא בדרך כלל חזקה מאוד ומסוגלת לעמוד בפני נזקי פגיעות טוב יותר מזכוכית מחוסמת שכן יש בהן פחות פגמים כגון בועות, סדקים ושריטות.

זכוכית מחוסמת היא סוג של זכוכית בטיחותית מחוסמת שחוממה וקיררה שוב ושוב כדי ליצור משטח קשיח ועמיד עם עמידות נמוכה בפני פגיעות. הגורמים העיקריים בקביעת סוג החלון או הדלת שבהם כדאי להשתמש מבוססים על הצרכים והתקציב שלכם. לדוגמה, אם אתם רוצים להתקין חלון מסחרי למסעדה שיהיה פתוח 24/7, אז זכוכית מחוסמת או צפה יהיו אידיאליות מכיוון שהן לא ייסדקו בקלות כמו סוגים אחרים של זכוכית.

סוג הזכוכית המשמש לקירות מסך הוא חשוב מכיוון שהוא יקבע את העיצוב והפונקציונליות של הבניין.

מה זה חיפוי קירות?

חיפוי קיר הוא סוג של חיפוי קיר המשמש לכיסוי פני הקירות. הוא עשוי בדרך כלל מנייר, בד, בד או חומרים אחרים. ניתן למצוא חיפוי קיר במגוון רחב של צבעים ודוגמאות. ניתן למצוא אותו גם במרקמים שונים כמו חלק, מחוספס או מרקם. חיפוי קירות הוא חלק חשוב מהבידוד והקישוט של הבניין. זה יכול להיות עשוי מכל חומר, אבל זה חייב להיות מסוגל לעמוד בפני נזקים ממים ואש. חיפוי קיר יכול לשמש להסתרת קירות, רצפות, תקרות ומשטחים אחרים. בימי קדם, הוא שימש כדרך להפריד בין חדר אחד למשנהו.

האם אפשר לעשות חיפוי לקירות מסך?

קיר המסך הוא סוג של קיר חיצוני המורכב בדרך כלל מסדרה של אלמנטים אנכיים המופרדים על ידי אלמנטים אופקיים. קיר מסך הזכוכית מציע נוף ללא הפרעה של העולם החיצון ולעתים קרובות נחשב למאפיין בנייה יוקרתי. לקירות מסך מזכוכית יש אסתטיקה ייחודית שהיא אלגנטית ומודרנית כאחד. הם גם חסכוניים יותר באנרגיה מאשר סוגים אחרים של עיצובי בניין וניתן להשתמש בהם במקומות מסחריים ומגורים כאחד.

לקירות מסך יש יתרונות רבים עבור מבנים, כמו עלויות אנרגיה מופחתות ושיפור תאורה טבעית. עם זאת, יש להם גם חסרונות, כמו הצורך בבידוד נוסף וסכנת עיבוי על חלונות. ישנן דרכים רבות לעשות חיפוי לקיר זכוכית. אחת הדרכים היא להשתמש בתכונות הרפלקטיביות של הזכוכית ולהתקין מראות המשקפות את המתרחש בצד השני של הקיר. דרך נוספת היא להשתמש בשבלונה או מדבקה שניתן להדביק על חלון או משקוף קיים.

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים עשויים לרצות לכסות את קירות המסך שלהם. חלק מהעובדים עשויים להרגיש לא בנוח עם עמיתיהם שיוכלו לראות אותם בזמן שהם עובדים, בעוד שאחרים עשויים להרגיש שהם זקוקים לפרטיות מהקולגות שלהם שאולי צופים בהם ללא ידיעתם.

תוכן עניינים
למידע נוסף
Contat us
צרו אתנו קשר
לכל מידע נוסף ושאלות

אל תהסס לפנות אלינו לכל פרט בו אתם מעוניינים. הסוכנים שלנו ישמחו לענות על כל שאלה.

© כל הזכויות שמורות 2024